22/09/2018
סרטים חדשים בספרייה
חדשים בלו-ריי
חדשים מתרוגמים
הוצאות מחודשות
סרטים ישראלים חדשים
הסרטים המבוקשים
אלבומים חדשים LP/CD
 1. Wooden Shjips
 2. U2
 3. Mike Patton
 4. Kendrick Lamar
 5. אריק איינשטיין
חדשים בג'אז באוזן
 1. William Parker
 2. Peter Lemer Quintet
 3. Jeremy Pelt
 4. Wayne Escoffery
 5. Brad Mehldau Trio
 • שתפו בפייסבוק
 • שתפו בטוויטר

2010. האוזן בוחרת את סרטי השנה - פרוייקט סיכום מיוחד
 

עשור ראשון במאה ה-21 הגיע אל סיומו, והתחושה היא שהקולנוע הגיע סופית כמעט לכל חור נידח על הפלנטה. אם בשנות ה-60 הקולנוע המערבי, המזרח אירופאי והיפני שלטו כמעט באופן מוחלט, הרי שהיום ניתן למצוא מהדורות דיוידי של פיצ'רים מכובדים מארצות "נידחות" כמו טג'יקיסטאן, צ'אד ואפילו ממלכת בהוטן הקטנטנה שבהרי ההימאליה. מגמה בולטת בשנה החולפת היא עלייתו של הקולנוע הדרום אמריקאי שמחוץ למעצמות הקולנוע ארגנטינה וברזיל. לראייה ריבוי היצירות המקסימות מאורוגוואי והסרט הפרואני חלב הצער של קלאודיה יוסה, שזכה להיכלל בין חמשת המועמדים לפרס האוסקר לסרט הזר. סרטים שמגיעים מתוך תרבויות לא מערביות, שעוסקים בילידי היבשת האמריקאית, למשל, מאפשרים להסתכל על התרבות האנושית מפרספקטיבה אחרת, כזו המפורקת ממטען קולוניאליסטי.

הדמוקרטיזציה של העשייה הקולנועית וחדירת הווידיאו והאמצעים הפשוטים לעשיית קולנוע, מאפשרים גם את כניסתם לזירה של אלה שהתקשו עד כה להשיג מימון ותמיכה. לדוגמא, הקולנוענים הקוויריים למיניהם. לדוגמא, נשים יוצרות שמצליחות בזכות כישרונן ותעוזתן להגיע למקומות מכובדים. כמה שמות ראויים לציון הם קלי רייכרדט (מהבולטות בין יוצרי הקולנוע העצמאי בארה"ב), אנדריאה ארנולד הבריטית, וקלייר דני שממשיכה להיות אחת הקולנועניות הייחודיות ביותר בצרפת.

מחלקת הקולנוע של האוזן השלישית מציגה את נבחריה לשנת 2010 ברשימה שמנסה לתת ביטוי לרוח האקלקטיות, מתוך הנחה שמדובר בבחירה מייצגת ובהחלט לא שלמה. 

 
כתבו לנו YouTubeהאוזן השלישית בפייסבוקהאוזן השלישית בטלפון