20/05/2019
סרטים חדשים בספרייה
חדשים בלו-ריי
חדשים מתרוגמים
הוצאות מחודשות
סרטים ישראלים חדשים
הסרטים המבוקשים
אלבומים חדשים LP/CD
 1. Claypool/Lennon
 2. Dream Theater
 3. Steve Kilbey
 4. Tom Waits
 5. Bohemian Rhapsody
חדשים בג'אז באוזן
 1. Charles Mingus
 2. Alice Coltrane
 3. Charles Lloyd
 4. Aaron Parks
 5. The John Betsch Society
 • שתפו בפייסבוק
 • שתפו בטוויטר

אסי דיין. זכרון הונו לברכה*

על היחס בין יוצר ייחודי לאבסורד קיומי

אסא אופק (01/05/14)
 
Pic Name
 

בבוקרו של חודש קיצי אחד הוזעקתי לספריה. נאמר לי בבהילות שאסי דיין לא מוכן לזוז מכאן בלי שדרישותיו ימולאו כלשונן. כבר היו לנו פגישות מוזרות בעבר כשביקש לקבל לידיו את קלטת הוידיאו הנדירה של החיים עפ"י אגפא (לפני שיצאה בדי וי די) או כשביקש את העונה השנייה של בטיפול לפני שזו בכלל צולמה.. דיין הבהיר לי שהוא קורא למשטרה אם לא יוסר מיד השלט שלו תחת הסרטים שביים. הוא לא היה מוכן ששמו יהיה סמוך ל_ (השם שמור במערכת) או מתחת ל_ (כנ"ל) ובוודאי הוא לא מוכן ש_ (אתם לא מאמינים!) יהיה בסביבתו. כן, כן, ממש כך.

בשלב מסוים החריף הויכוח ודיין הצהיר שהוא מזמין שוטרים שיוציאו את הסרטים שלו מהאוזן השלישית ושהם בעצמם יסירו את השם שלו מהמדף אם לא אעשה זאת בעצמי. למען הסר ספק הסוריאליזם בסיטואציה היה ברור לשנינו: ספק כעוס, ספק מבודח, ספק שמוטל כאן על רצפת החנות. איכשהו נשבה השיחה לכיוון 'אגפא' וציינתי שנולדתי במעוז-חיים ושהכרתי היטב את אמו המאמצת תמר ירדני משנודעה בעמק כמורה למוזיקה או ריתמיקה וכאשת חינוך, נודעת לא פחות (בסרטו החיים ע"פ אגפא דיין מחביא מחווה צינית אוהבת-כואבת לקיבוץ שקלט אותו אליו כשנפלט מנהלל כילד: "מאיזה קיבוץ את?" שאל השוטר (שולי רנד). "מעוז", השיבה ריקי (אביטל דיקר) שעה קלה לפני שקפצה אל מותה המשוגע).

בסופו של דבר, הגענו להבנות הבאות:
1. פרט לסרט שמיכה חשמלית ושמה משה, שדיין נשבע שזהו סרטו היחידי שאהב ושעורר בו גאווה אמיתית, יפוזרו סרטיו ויבלעו בין המדפים ויבוטל המדף הנושא את השם 'אסי דיין'.
2. תחת הסרט, ייכתב בבירור: "על פי בקשת הבמאי רק הסרט 'שמיכה חשמלית' מורשה מעל מדף זה".
3. בתמורה ישמש דיין כממליץ ראשי וכבודק בטחוני בימי שישי. (הוא סירב לשמש רק כממליץ באוזן ונידב עצמו כאיש בטחון)

דיין צחק וחמק, ומעולם לא חזר, אבל את הבטחתי מילאתי וכל השנים נותרה הצהרתו הכתובה כהתרסה המודבקת על מדפי הבמאים הישראלים בספריה. היום השבנו את כל סרטיו 'לביתם'. רק נוסיף את המילה ז"ל באחרית שמו ונזכור לעד את אסי דיין. זכרון הונו לברכה.
*ציטוט מהסרט 'שלאגר'

 
נשימתו של אלוהים

עם קול קטיפה רועם ופנים של כוכב קולנוע, סקוט ווקר יכול היה לכבוש את פסגת הפופ אם רק היה רוצה. אבל הוא רצה משהו אחר לחלוטין. מני ארנון נפרד מהאגדה שהגיעה לסיומה. לכתבה המלאה

בלעדי באוזן - ריליסים של RSD

מאות אייטמים עשויי ויניל שוחררו לאוויר החנות ביום התקליט האחרון - באופן בלעדי. הנה כולם

*שעות פתיחה בפסח

נדיר ומזהיר בג'אז באוזן

משלוח בלעדי ומפואר שהגיע אלינו מלייבל הספירטואל האגדי Strata. לתפוס את השמים

חולצות של הצ'רצ'ילים. ספישל ריליס לרקורד סטור דיי

זהב שחור מוציא אלבום חדש לצ'רצ'ילים - The Complete Non-album singles, Rarities and Oddities. אסופת סינגלים נדירים, ג'מים מהארכיון ושירים מפסי קול. לראשונה: הוצאה רשמית של RSD הבינלאומי. לרגל האקט ההיסטורי יהיו חולצות צ'רצ'ילים-RSD מיוחדות.

כתבו לנו YouTubeהאוזן השלישית בפייסבוקהאוזן השלישית בטלפון