16/07/2018
סרטים חדשים בספרייה
חדשים בלו-ריי
חדשים מתרוגמים
הוצאות מחודשות
סרטים ישראלים חדשים
הסרטים המבוקשים
אלבומים חדשים LP/CD
 1. Gorillaz
 2. Father John Misty
 3. Florence + The Machine
 4. Lily Allen
 5. A-Ha
חדשים בג'אז באוזן
 1. William Parker
 2. Peter Lemer Quintet
 3. Jeremy Pelt
 4. Wayne Escoffery
 5. Brad Mehldau Trio
 • שתפו בפייסבוק
 • שתפו בטוויטר

נדירים בוקעים משנות השישים

Psychedelic Pop Israel: Rare & Obscure Singles from the Holyland Vol. 1
אסופת סינגלים חדשה המאגדת שירי פופ-פסיכדלי נדירים משנות ה-60, שעל בסיסם עלה והתפתח סגנון הרוק בישראל. הוצאה מיוחדת-מחודשת של זהב שחור - לייבל התקליטים של האוזן השלישית - ושל חברת פונוקול, ובעריכת חוקר המוזיקה ערן ליטוין. פרויקט משותף שמנחיל אלבום נוסף ורב ערך על גבי תקליט ויניל.

האוזן השלישית (20/08/17)
 
Psychedelic Pop Israel
Psychedelic Pop Israel

בקרקעית הים הגדול של המוזיקה הישראלית מחכים במשך שנים אוצרות נפלאים: עשרות שירים נדירים שבזמן אמת לא זכו לתשומת לב. מרביתם לא זכו אפילו להיות מודפסים על גבי אריך נגן והגורל שלהם היה להישאר בידי אספנים בלבד.


"Psychedelic Pop Israel" הוא אוסף נדיר של שירים, שכולם רוק'נ'רול בועט ובלתי מתפשר. בשנות השישים היו אלו הלהקות הצבאיות שכבשו את לב הצעירים, אך מלחמת ששת הימים של שנת 1967, סימנה את תחילתה של תקופה חדשה שהביאה עמה משב רוח מרענן.


צעירי הארץ נחשפו לנעשה בסצנת הפופ והרוק העולמית ונשבו בכישוף. לצד קדחת הביטלס שפשטה בארצנו, זכו להצלחה גם להקות שסימנו קו חדש במוזיקת הרוק העולמית: הפסיכדליה. להקות כמו Pink Floyd"", "The Doors", Jefferson Airplane"", "The Who", או "Deep Purple" סימנו שינוי כיוון ברוק וסחפו גם את היוצרים בארץ למחוזות חדשים של דמיון וצליל מעורר חושים, אשר השתלב היטב באופוריה שאפפה את ישראל שלאחר מלחמת ששת הימים.


היו אלה שנים מעצבות מכל הבחינות וכמובן גם מבחינה תרבותית. המוזיקה הישראלית קיבלה בחום את הרוק האנגלי והאמריקאי, ויצרה רוק ישראלי משובח ומעניין, עם עצמאות וזהות משל עצמו.


בתקופה זו פעלו בישראל מספר זמרים ולהקות קצב, שצברו פופולאריות רבה בקרב הנוער, ועם זאת התקשו לשכנע את חברות התקליטים המקומיות הממסדיות, להוציא תקליט שלם (LP). יוצאת הדופן היתה להקת "הצ'רצ'ילים", שזכתה לתקליט אריך נגן, אולי בזכות עבודה משותפת עם הזמר המפורסם אריק איינשטיין, שצירף אותם כלהקה מלווה באלבומו "פוזי". הצ'רצ'ילים מאז הפכו למיתולוגיים והשפיעו בעצמם על הצליל שהתהווה בארץ ובחו"ל.


50 שנה אחרי, חברו האוזן השלישית וחברת פונוקול", לעוד פרויקט משותף ושלו מן המצולות את השירים המצוינים האלו, לתחייה מחודשת. זהו אוסף ראשון בסדרה Psychedelic Pop Israel שעורך ערן ליטוין וגם באוספים הבאים מובטחות הפתעות.

 
כתבו לנו YouTubeהאוזן השלישית בפייסבוקהאוזן השלישית בטלפון