19/09/2018
סרטים חדשים בספרייה
חדשים בלו-ריי
חדשים מתרוגמים
הוצאות מחודשות
סרטים ישראלים חדשים
הסרטים המבוקשים
אלבומים חדשים LP/CD
 1. Wooden Shjips
 2. U2
 3. Mike Patton
 4. Kendrick Lamar
 5. אריק איינשטיין
חדשים בג'אז באוזן
 1. William Parker
 2. Peter Lemer Quintet
 3. Jeremy Pelt
 4. Wayne Escoffery
 5. Brad Mehldau Trio
 • שתפו בפייסבוק
 • שתפו בטוויטר

עצמאיים בשטח
פיני, אנגלי ואמריקאי הגיעו אל בתי הקולנוע, וזו הזדמנות נפלאה לנבור בעברם של שלושה יוצרים עצמאיים לעילא שמתבוננים על העולם בעיניים אחרות

הפיני הוא אקי קאוריסמקי, שיחד עם אחיו, מיקה, מהווה עשרים אחוז מתעשיית הקולנוע בפינלנד. מאז שנות השמונים יוצר קאורימסקי סאטירות עדינות ומוזרות, שבמרכזן פינים ששותים עד אובדן ומחפשים משמעות בין עילפון אחד למישנהו. הוא עיצבן מאוד את האמריקאים כשהוזמן לפסטיבל ניו-יורק עם סרטו האחרון, איש ללא עבר, אך  סירב להגיע כאות הזדהות עם עבאס קיארוסטמי האיראני, שלא קיבל ויזת כניסה לארה"ב.

 

האנגלי הוא קן לואץ', שהתחיל את דרכו הקולנועית ההיפר-ריאליסטית בשנות ה-60, ואחרי הפסקה ארוכה מדי חזר בשנות ה-90 בסערה גדולה עם יצירות מופת כמו גשם של אבנים וליידיבירד ליידיבירד. מקס ועד 16 מתוק, המוצג עכשיו בבתי הקולנוע, לואץ מתאר את גיבורי מעמד הפועלים, שהחיים מרסקים אותם והם ממשיכים לעמוד על זכותם לזקוף ראש. שנאתו הידועה לת'אצ'ר מתחרה בימים אלה בשנאתו המעצימה לטוני בלייר.

 

האמריקאי הוא מייקל מור, הלוחם בדרכים נגד אמריקה הנשלטת על ידי תאגידים חסרי לב. מור לוקח את הז אנר הדוקומנטרי והופך את הסיפור האמיתי לסיפורו שלו, איש שמן וחסר מעצורים, שרודף אחר הצדק בארץ מושחתת עד היסוד. רוג'ר ואני, סרטו הראשון, הפך לדוגמא ומופת לסרט דוקומנטרי מבדר שיכול להגיע אל קהל גדול; באולינג לקולומביין, סרטו האחרון, הולך באותה דרך. מתנגדי הפעילות בעיראק מוזמנים לגלוש אל האתר שלו, שמוקדש בימים אלה למאמץ האנטי-מלחמתי.

 

לסרטיו של אקי קאורימסקי באוזן השלישית לחצו כאן.

 

לסרטיו של קן לואץ' באוזן השלישית לחצו כאן.

 

לסרטיו של מייקל מור באוזן השלישית לחצו כאן.

 

 

(02/05/04)
 
כתבו לנו YouTubeהאוזן השלישית בפייסבוקהאוזן השלישית בטלפון