20/10/2018
סרטים חדשים בספרייה
חדשים בלו-ריי
חדשים מתרוגמים
הוצאות מחודשות
סרטים ישראלים חדשים
הסרטים המבוקשים
אלבומים חדשים LP/CD
 1. Suede
 2. alt-J
 3. Dave Grohl
 4. The White Stripes
 5. Beyoncé & JAY-Z
חדשים בג'אז באוזן
 1. David Murray/Saul Williams
 2. Sam Jones
 3. Pete La Roca
 4. Curtis Counce
 5. Perelman – Shipp
 • שתפו בפייסבוק
 • שתפו בטוויטר

הרגישות החדשה
בין הקולנוע הציוני לעממי התפתחה בארץ תנועה קולנועית ששינתה את האמנות השביעית. “הרגישות החדשה“ הוא הראשון בסדרה של האוזן השלישית ו“בבל“

סיפורו של הקולנוע בישראל עובר דרך כמה תחנות שמשיקות במקרים רבים לזרמים ולמגמות בקולנוע העולמי. הספר הפותח את סדרת ספרי הקולנוע בהוצאת האוזן השלישית בשיתוף עם הוצאת "בבל" מוקדש לאחת התקופות המעצבות בתולדות הקולנוע הישראלי.
הרגישות החדשה, ספרו של אריאל שוייצר, פותח צוהר לתנועת הקולנוע המודרני שהתפתחה בישראל בשנות השישים והשבעים, הלהיבה את המבקרים  והיוותה את אחד מעמודי התווך של תעשיית הקולנוע כיום. באמצעות תיאור התקופה והאווירה בישראל באותן שנים, שיטות ההפקה והמימון, וכן קטעי עיתונות המתייחסים לסרטים השונים, מעניק הספר תיאור חי להתהוותה של קבוצת יוצרים שהתגבשה כתנועה אמנותית לכל דבר. הספר, המבוסס על עבודת דוקטורט שכתב שוייצר באוניברסיטת סורבון נובל בפריס,  בוחן את ההיבטים האסתטיים והתמטיים של הקולנוע שיצרו, את השפעת הקולנוע המודרני האירופי עליו במיוחד זאת של הגל החדש הצרפתי ומנסה לנסח את ה"אני מאמין" של דור הנפילים הזה, הכולל את אורי זוהר, אברהם הפנר, ג’אד נאמן, יצחק צפל ישורון ואחרים.
סרטיהם של אנשי הרגישות החדשה מנותחים כתגובה לקולנוע הציוני של שנות הארבעים והחמישים, ולז’אנר הקומדיה העממית שהתפתח במקביל אליו. באמצעות העימות בין שלושה זרמים קולנועיים אלה בוחן הספר את שאלת הזהות התרבותית הישראלית באותן שנים, ושופך אור על אחד התהליכים המרכזיים שעיצבו את השיח התרבותי-אידיאולוגי בחברה הישראלית כיום. עכשיו בחנויות.

את הספר הרגישות החדשה ניתן לרכוש כעת בספריות במחיר של 69 ₪ (במקום 78 ₪) למציגי The Card של האוזן, או להזמינו דרך האתר. לרכישת הספר לחצו כאן

(05/05/04)

צוהר לתולדות הקולנוע המודרני בארץ
 
כתבו לנו YouTubeהאוזן השלישית בפייסבוקהאוזן השלישית בטלפון