09/12/2018
סרטים חדשים בספרייה
חדשים בלו-ריי
חדשים מתרוגמים
הוצאות מחודשות
סרטים ישראלים חדשים
הסרטים המבוקשים
אלבומים חדשים LP/CD
 1. Arthur Brown
 2. Howard Jones
 3. Marianne Faithfull
 4. Lady Gaga
 5. Useless ID
חדשים בג'אז באוזן
 1. David Murray/Saul Williams
 2. Sam Jones
 3. Pete La Roca
 4. Curtis Counce
 5. Perelman – Shipp
 • שתפו בפייסבוק
 • שתפו בטוויטר

בית, גבול, הגירה, גלות, מזרח, מערב, מרכז, שוליים
סיפור מסגרת, הסדרה של רותי דירקטור ורונית וייס-ברקוביץ על מאה שנות אמנות ישראלית, עכשיו על מדפי האוזן. עשרה די.וי.די מאירי עיניים ומרחיבי דעת 

הסדרה סיפור מסגרת (2008), שבוימה ונערכה ברובה על ידי רונית וייס-ברקוביץ' ורותי דירקטור (עורכת תוכן), עוסקת במאה שנות אמנות בישראל, תוך נגיעה בפצעים ובעימותים של ההוויה הישראלית: בית, גבול, הגירה, גלות, החלום הציוני, משברים אידיאולוגיים, מתח בין מזרח ומערב, בין פרטי וציבורי, בין מרכז לשוליים.
עשרת פרקי הסדרה בנויים סביב חתך של נושאים אשר יוצרים מיפוי של הסוגיות בהן עוסקת האמנות הישראלית. סיפורה של האמנות שנוצרה בהקשר כל נושא, נע בין סיפורם האישי של האמנים והאמנות שלהם, בין מקומות, סגנונות ותקופות שונות בהיסטוריה המקומית. הפרקים תמאטיים ואינם נעים על ציר כרונולוגי אלא מקיפים את האמנות מזוויות אובייקטיביות/פיגורטיביות.
פרקי הסדרה מכילים קטעי ארכיון נדירים, חומרי תיעוד מהאוסף הפרטי של האמנים ושיחות עם כמה מן היוצרים הבולטים של האמנות הישראלית. הצצה בחלק מנושאי הפרקים נותנת מושג על רוחב היריעה של הסדרה:

למה לי פוליטיקה עכשיו, שביימו רונית וייס-ברקוביץ' ומויש גולדברג, מתמקד בנוכחות המאסיבית של הפוליטיקה באמנות, על רקע מהלכים היסטוריים וחברתיים, מראשית הציונות ועד ההתנתקות מרצועת עזה.
אמנים בפרק (לפי סדר א`-ב`): אבנר בן-גל; אבנר בר-חמא; איברהים נובאני; גרשון קניספל; דבי קמפל; דגנית ברסט; דוד וקשטיין; דוד ריב; יגאל תומרקין; יהושע נוישטיין; יוסף זריצקי; לודוויג בלום;  מיכאל דרוקס;  מיכה אולמן; מיקי קרצמן; משה גרשוני; משה גת; משה מוקדי; נפתלי בזם; פנחס כהן-גן;  ציבי גבע; רות שלוס; שריף וואקד ואחרים.

מילים , שביימו וייס-ברקוביץ' ושחר רוזן, עוסק בכוח של המפגש בין המילה לדימוי נוכח הציווי "לא תעשה לך פסל וכל תמונה" והשפעתו על התרבות היהודית. הפרק עוקב אחר הקונפליקט שבין הציווי העתיק לבין הדימוי החזותי מחד, ואחר השילוב ההרמוני בין השניים מאידך, תהליכים שהגיעו לשיא עם פריחת הציונות.
אמנים בפרק: אברהם אופק; אניסה אשקר; אריה ארוך; ג`ניפר בר-לב; דוד טרטקובר; דוד ריב; הילה לולו לין; זאב רבן; יאיר גרבוז; מאיר גור-אריה; מיכאל גרובמן; מיכאל סגן כהן; מיכל נאמן; מרדכי ארדון; משה גרשוני; משה קסטל; נחום טבת; רפי לביא ואחרים. 

גוף ראשון רבים מעלה את המתחים שבין שייכות לזרות, בין קולקטיביזם לאינדיבידואליזם, נושאים רלוונטיים במיוחד לאמנות הצומחת בחברה הישראלית אשר עדיין בהתהוות.
אמנים בפרק: אפרים משה ליליאן; אפרת נתן; ברוך אגדתי; הילה לולו לין; יגאל תומרקין; יוכבד ויינפלד; יעקב מישורי; יצחק דנציגר;  ישראל פלדי; מוטי מזרחי; מנחם שמי; מרילו לוין;  נלי אגסי; נחום גוטמן; סיגלית לנדאו; עדי נס; ציונה שמשי;ליילה שוורץ; שלום סבא ואחרים. 

15 דקות של תהילה, שביימה תמר ברקאי, מעמת את האמנים עם רצונם להצליח, להתבלט, שואל מהי הצלחה בעולם האמנות, בוחן את מקומו של הכסף בה וחושף את חוקי המשחק של האמנות המקומית.
האמנים בפרק (לפי סדר א`-ב`) אביגדור אריכא; אהרון אבני, אוזיאש הופשטטר; אליעזר זוננשיין; בועז ארד;  ביאנקה אשל-גרשוני; גבריאל כהן; דב פייגין; דוד גרשטיין; דוד הנדלר;  חנה אורלוף;  יהושע גרוסברד; יצחק פרנקל; ליאון אנגלסברג; מיכל רובנר; מרדכי ארדון; משה אלנתן; משה מוקדי;  עדינה בר-און; צבי גולדשטיין; צדוק בן דוד; רודי להמן, ריטה אלימה; שלום מצפת; תמר רבן ואחרים.

בארץ הצבר מתאר את הרצון הציוני לנסח אמנות בעלת זהות מקומית מובחנת, עברית, מאז הקמת "בצלאל" ועד ראשית שנות ה- 60.
אמנים בפרק: אביגדור סטימצקי;  אבל פן; אברהם אופק; אבשלום עוקשי;  אליהו אריק בוקובזה;  אפי ואמיר; אריה ארוך; גרשון קניספל; ז`אן דוד;  יוחנן סימון; יוסף בודקו; יחזקאל שטרייכמן; יעקב אגם; יצחק דנציגר; לאה ניקל; ליאופולד קראקאור; מירון סימה; מרדכי ארדון;מרסל ינקו; משה גת;  פרידל שטרן; צבי מאירוביץ`; ציונה תג`ר; שמעון צבר ואחרים.

אני סברה, שביים יאיר לב, הוא פרק המשך ל"בארץ הצבר", ועוסק בהתהוות הזהות הישראלית ובשינוי שעברה, כפי שזה משתקף באמנות: מהאמנות הצברית, החצופה ודלת החומר, דרך המהפך הרב-תרבותי ועד לדור שחי בעידן גלובלי, שהמקום נעדר מיצירתו.
האמנים בפרק: אבי גנור; אביבה אורי; אבישי איל; אורי ליפשיץ; אלי פטל; אליהו גת; אסד עזי; בוקי שוורץ; דוד וקשטיין; דוד עדיקא; דוד ריב; דיתי אלמוג; דני זקהיים; הנרי שלזניאק; יהושע נוישטיין; יחיאל שמי; מאיר גל; מיכאל דרוקס; מיכה קירשנר; מנשה קדישמן; עדו בר-אל; עסאם אבו- שקרא; רחל שביט; רפי לביא ואחרים.

פרקים נוספים ומרתקים לא פחות הם מה נשמע בבית, העמק הוא חלום, זכרון דברים, ותמונה משפחתית

הסדרה החשובה הזו, שמפרקת את האמנות הישראלית לגורמים ומעלה אל פני השטח דיון פוליטי/תרבותי/אמנותי על זהות, משמעות או שייכות, ניתנת מעכשיו להשכרה וגם לקנייה באוזן השלישית. אנו שמחים על ההזדמנות המצוינת לאפשר לקהל הרחב לצלול שוב אל עבר מפואר ועתיד מתעתע.

הסדרה ביוזמת מפעל הפייס ובהפקת “גשם תקשורת“

(16/02/09)

סיפור מסגרת. חתך נושאים
פרט מעבודה של איסה אשקר
פרט מעבודה של עדי נס
פרט מעבודה של צדוק בן-דוד
פרט מעבודה של אבל פן
פרט מעבודה של מיכה קירשנר
 
די וי די חדש: הקדמונים עושים לנו בית ספר (לכדורגל)

האוזן השלישית מוציאה לאור את 'הקדמונים'. די וי די חדש, של יוצר האנימציה המחונן ניק פארק (מרד התרנגולים, וולאס וגרומיט). הסרט מתרחש על רקע מאבק בין אנשי תקופת האבן ואנשי תקופת הברונזה ויוצא בטיימינג מושלם לחנוכה הקדמונית אף היא. תרגום+דיבוב עברי

סרטים חדשים - דצמבר

ווס אנדרסון אוהב כלבים, ניקולס קייג' נוקם עם סטייל, יואן מקגרגור מתאהב ברובוטית ורופרט אוורט עושה את אוסקר וויילד. סרטים חדשים לכריסטיאן פצולד, רומן פולנסקי, הונג סאנג סו וקיושי קורוסאווה. תיעודיים על וויטני יוסטון, חיים ארלוזורוב ומר רוג'רס ומבול של סדרות. לרשימה המלאה

הבלתי רשמיים – להקרנה פומבית בלעדית

סרטו הראשון של אלירן מלכה שחתום על הלהיט "שבאבניקים" – נשאר תחת כנפי השכינה והדת – דרמה קומית בכיכובו של שולי רנד, בהופעה מרשימה כאזרח קטן שחולל שינוי גדול. בלעדי לזמן מוגבל – לרשימה המלאה

כתבו לנו YouTubeהאוזן השלישית בפייסבוקהאוזן השלישית בטלפון